הרשות לחינוך והכשרה ימיים
 
 
 

על הסימולטור

סימולטור "גשר" הוא הסימולטור הימי הישראלי הראשון, והיחיד מסוגו במזרח התיכון. תפקידו הכשרת הצוערים וקציני הים הישראלים לתפקידיהם באמצעות הדמיית מצבים שונים בים, כגון סערות ותאונות ימיות. כמו כן הוא מדמה סיטואציות כגון כניסה לנמלים שונים בעולם בתנאי מזג אוויר וגובה גלים שונים, תמרון בלב ים, וראות מוגבלת. ניתן גם לבחור את סוג האונייה המדומה ואת גודלה.

הממשלה וחברות הספנות צים ועופר ספנות, להן שייך המכון, השקיעו בהקמת הסימולטור 350 אלף דולר, והוא כולל חדר מסכי מחשב LCD המדמה גשר פיקוד של אונייה על כל מערכותיו כגון רדאר, מערכת ניווט אלקטרונית, מערכת בקרה, אמצעי הנעה ויכולת תצפית ויזואלית.

בסימולטור גשר ראשי עם שלושה חדרי גוררת שיכולים לתרגל במשולב נתב ושלושה חובלי גוררת בתמרון אוניה, וסימולטור מכ"מ (ARPA), סימולטור קשר (GMDSS) וסימולטור חדר מכונה.

בסוף שנת 2015 שופץ הסימולטור ושודרג לתצוגת 360 מעלות, המעניקה תחושת עומק ומרחק מדוייקים יותר באמצעות 8 מקרנים חדשים, ותוכנה משודרגת של חברת TRANSAS.

הסימולטור מאפשר הכשרת צוערים וקציני ים לתפקידי קצונה בצי הסוחר הישראלי, ונועד לעודד גיוס של קציני ים ישראלים. הוא מהמתקדמים בעולם, והופך את המכון להכשרה ימית למוסד חינוכי בעל אמצעי לימוד מהמתקדמים בעולם. ההכשרה מתקיימת במכון ובהפלגות על אוניות צי הסוחר.


     


         

 

 

 

 

דרונט בניית אתרים